Producent preparatów ziołowych Racibórz

wodki-raciborskie-o-firmie

Przemysł spirytusowy w Raciborzu ma bogate, sięgające już XIX wieku, tradycje. Po II wojnie światowej, na bazie gorzelni Schlesingerów, utworzono zakłady spirytusowe, które następnie zostały włączone do ogólnopolskiego zrzeszenia producentów wyrobów spirytusowych POLMOS. W latach siedemdziesiątych XX wieku zakład w Raciborzu został całkowicie przebudowany. Powstała przemysłowa gorzelnia melasowa, dzięki której w naszym zakładzie mogliśmy się zająć przetwarzaniem pochodzących z okolicznych cukrowni znacznych ilości melasy. W 1987 roku, ze względów ekologicznych wstrzymano produkcję w gorzelni, jednocześnie podejmując działania inwestycyjne w celu przebudowy zakładów na rozlewnie wódek. Produkcję wódek w Raciborzu rozpoczęto w 1991 roku.

W 1996 roku POLMOS Racibórz został sprywatyzowany, produkcja alkoholu i spirytusu była kontynuowana. Ponowna sprzedaż zakładów spirytusowych została dokonana w 2011 roku, nowy właściciel zdecydował o likwidacji zakładów.

W maju 2011 roku ,w obliczu likwidacji Przedsiębiorstwa Przemysłu Spirytusowego w Raciborzu, powstała nowa firma, założone przez długoletniego dyrektora zakładów spirytusowych w Raciborzu – Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego „Wódki Raciborskie” Andrzej Kostyk. Dzięki temu tradycje przemysłu spirytusowego w Raciborzu, mogły być nadal kontynuowane, pomimo, iż ślad po dawnym przedsiębiorstwie został całkowicie zatarty.

Regionalne wódki raciborskie i wódki smakowe

Obecnie nasz zakład produkcyjny mieści się na terenie dawnego browaru raciborskiego, na ul. Zamkowej. Przyjęta strategia działania firmy jako producenta wysokiej jakości wódek czystych, gatunkowych oraz likierów owocowych i mlecznych na bazie produktów naturalnych, a także zatrudnienie, wywodzących się z dawnego POLMOSU Racibórz, pracowników z długoletnim stażem pracy w przemyśle spirytusowym, umożliwiło nam uzyskanie wyrobów, które cieszą się uznaniem coraz szerszej rzeszy konsumentów. Doskonałą renomą cieszy się m.in. produkowany od wielu lat „Likier Wiśniowy” a z nowych produktów, likiery produkowane na bazie surowców naturalnych, takie jak likier cytrynowy, orzechowy oraz likiery mleczne – czekoladowy, kawowy i kokosowy. W poszukiwaniu nowych oryginalnych produktów, podjęto współpracę z Zakonem Franciszkanów z Katowic – Panewnik w celu produkcji leczniczych preparatów ziołowych czy opartych na kilkusetletnich recepturach franciszkańskich nalewek ziołowo korzennych. Prawdziwym hitem okazały się być balsam Panewniki oraz franciszkański balsam jerozolimski.

Cały czas w opracowaniu są kolejne znakomite likiery i wódki smakowe o niespotykanych smakach. Oprócz tego w naszej ofercie mogą Państwo również znaleźć doskonałej jakości wódki weselne.

Likier raciborski cytryna z miodem 35% z Raciborza z certyfikatem „Doceń polskie”
Zobacz certyfikat